مزایای ترابرد به ایرانسل چیست ؟

ترابردپذیری یا انتقال شماره تلفن همراه قابلیتی است که با حفظ شماره خود میتوانید به اپراتور دیگر کوچ کنید. یکی از مزایای ترابرد به ایرانسل قیمت پایین خدمات این اپراتور میباشد.!!

 

**ترابرد پذیری چیست؟؟*
 
ترابردپذیری یا انتقال شماره تلفن همراه، قابلیتی میباشد که به کاربران این امکان و اجازه را می‌دهد تا بتوانند با حفظ شماره همراه خود، به طور کامل از خدمات اپراتور دیگری استفاده نمایند. در این صورت، تمامی سرویس‌ها و خدمات اپراتور جدید برای وی قابل دسترس خواهد بود.

به ‌عبارت‌ دیگر در صورت وجود این خدمت، کاربران می توانند اپراتور خود را بدون تغییر دادن شماره تلفن همراه تغییر دهند. در این  صورت کاربر قابلیت استفاده از تمامی خدمات ارائه  شده در اپراتور پذیرا را دارد و همچنین تعرفه پرداختی اپراتور پذیرا برای کاربر اعمال می شود. وجود خدمت ترابرد در اپراتورهای تلفن همراه، رقابت در میان اپراتورها را افزایش داده و درنتیجه بهبود کیفیت خدمات ارائه‌شده با هزینه های کمتر را منجر می شود. ؟

 

#مزایای ترابرد به ایرانسل#

مهم ترین مزایای ترابرد پذیری ایرانسل نارضایتی از قیمت خدمات است. ترابردپذیری به کاربران این امکان را می‌دهد که در صورت عدم رضایت از قیمت یا خدمات یک اوپراتور، به راحتی و بدون نیاز تغییر شماره تلفن، و بدون صرف هزینه، از خدمات اوپراتوری دیگر استفاده کنند و این امر برای کاربران بسیار اتفاق خوبی است. اما با تسهیل جابه‌جایی کاربران بین اوپراتورها رقابت میان سه اوپراتور همراه ایراانی وارد فاز جدیدی می‌شود و نبرد آن‌ها جدی‌تر می شود، چرا که دیگر پیش شماره‌ها ارزش خود را از دست می‌دهند و تنها کیفیت بالای خدمات و قیمت پایین‌تر خواهد توانست کاربران را به یک اوپراتور پایبند نگه دارد. باید دید این طرح تا چه اندازه مورد استقبال کاربران قرار خواهد گرفت؛ چگونه انجام خواهد شد؛ و تا چه حد بر کیفیت خدمات‌دهی اوپراتورها تأثیر خواهد گذاشت.

 

*دیگر مزایای طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه* 
 

۱–  کاهش مشکلات آنتن دهی و شبکه: کاربران و مشترکان می‌توانند بسته به منطقه زندگی خود به‌راحتی اپراتور مناسب را انتخاب نموده تا تحت پوشش شبکه قرار گیرند.؟
۲– جا به جایی بین اپراتورها سبب شده تا شاهد بهبود کیفیت پوشش شبکه در تمام نقاط کشور باشیم.
۳-افزایش رقابت و بهبود کیفیت: امکان تغییر اپراتور توسط مشترکین سبب شده تا شرکت‌ها و اپراتورهای ارائه دهنده خدمات سطح کیفی خدمات را افزایش داده و درنهایت شاهد بهبود مشکلات اپراتورها باشیم.
 ۴-ارائه سرویس‌های جذاب‌تر: با اجرایی شدن طرح ترابردپذیری قطعا هر سه اپراتور کشور سرویس‌ها و خدمات جذاب‌تر و متنوع‌تری را برای جلب مشترکان ارائه می‌دهند. همچنین این رقابت می‌تواند در کاهش قیمت سرویس‌ها و خدمات اپراتورها نقش مهمی را ایفا کند.
۵–  کاهش قیمت سیم‌کارت‌های عادی: با توجه به امکان جا به جایی بین اپراتورها قطعا ارزش سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل یکسان شده و درنهایت سبب افت قیمت سیم‌کارت می‌شود چراکه با این طرح مشخص نیست که شماره مورد نظر در کدام اپراتور مشغول به فعالیت است.
۶–  نقل‌مکان بین اپراتورها بدون دغدغه تغییر شماره: برخی افراد و مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها به دلیل داشتم سیم‌کارت‌های متعدد قصد تغییر اپراتور خود را دارند اما به دلیل تغییر شماره سیم‌کارت این امکان برای آنها وجود ندارد اما از این پس می‌توانند با بهره‌گیری از طرح ترابردپذیری به‌سادگی هر چه تمام‌تر بین اپراتورهای مورد نظر خود جا به جایی صورت دهند.

 

شرکت ایرانسل شعار ترابردش را « شمارتو نگه دار اپراتورت رو تغییر بده!» قرار داده است که البته علامت تعجب هم بخشی از شعاره و معلوم نیست کجای اینکار تعجب دارد. به هر حال ایرانسل در صفحه ترابرد خود سعی کرده است با یک اینفو مراحل ترابرد رو برای کاربر ساده کند هر چند تعدد مراحل کمی ترسناکش میکند و البته اگر گزینه انجام ترابرد از طریق دفاتر را هم بزنید باز یه اینفوگرافی دیگه هم زیر آن باز می‌شود.

ایرانسل در زیر این اینفوگرافی فرم پیش ثبت نام را قرار داده است و البته در کنار آن هم فرم انصراف از ترابرد (برای کسانی که از اپراتورهای دیگر به ایرانسل ترابرد کرده‌اند) را گذاشته است. ایرانسل در همین صفحه اطلاعات بیشتری در مورد ترابرد و مزیت‌های مشترکانی که به ایرانسل ترابرد کرده باشند گذاشته از جمله پرسش و پاسخ های متداول در این زمینه.
ایرانسل البته این صفحه رو برای پیش ثبت نام ترابرد راه‌اندازی کرده و به همین دلیل تمام منوها فعلا در این صفحه اشاره به پیش ثبت نام دارند.
برای انجام ترابرد به ایرانسل و پر کردن فرم، روی لینک زیر کلیک کنید:

 

 

 

*نکاتی در مورد ترابرد به ایرانسل*
 

۱– هزینه ترابرد رایگان است.
۲–  درخواست‌هایی که در روزهای تعطیل و یا خارج از ساعت اداری ثبت شوند، در ساعات اداری (شنبه تا چهارشنبه: ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر و پنجشنبه: ۸ صبح تا ۳ بعدازظهر) بررسی و اجرا خواهند شد. پس از ترابرد به ایرانسل هزینه‌های مکالمه با خطوط تلفن همراه ایرانسل یا سایر اپراتورها و خطوط تلفن ثابت، با نرخ ثابت دقیقه‌ای ۶۶/۹ تومان برای مشترکان اعتباری و ۳۳/۳ تومان برای مشترکان دائمی محاسبه می‌شود. در فرآیند ترابرد، پیامک های اطلاع رسانی مختلفی دریافت و ارسال می‌کنید. بهتر است از گوشی تلفن همراهی استفاده کنید که از سالم بودن آن اطمینان دارید تا پیام‌هایتان به درستی منتقل شود و دچار مشکل نشوید. ثبت‌نام مشترکان حقوقی باید به صورت کتبی و از طرف صاحبان مجاز یا نمایندگان معرفی شده، از طریق مراجعه به یکی از مراکز خدمات انجام گیرد. 
۳-و پنجشنبه: ۸ صبح تا ۳ بعدازظهر) بررسی و اجرا خواهند شد.
۴–   پس از ترابرد به ایرانسل هزینه‌های مکالمه با خطوط تلفن همراه ایرانسل یا سایر اپراتورها و خطوط تلفن ثابت، با نرخ ثابت دقیقه‌ای ۶۶/۹ تومان برای مشترکان اعتباری و ۳۳/۳ تومان برای مشترکان دائمی محاسبه می‌شود.
۵–   در فرآیند ترابرد، پیامک های اطلاع رسانی مختلفی دریافت و ارسال می‌کنید. بهتر است از گوشی تلفن همراهی اس
تفاده کنید که از سالم بودن آن اطمینان دارید تا پیام‌هایتان به درستی منتقل شود و دچار مشکل نشوید.
۶–   ثبت‌نام مشترکان حقوقی باید به صورت کتبی و از طرف صاحبان مجاز یا نمایندگان معرفی شده، از طریق مراجعه به یکی از مراکز خدمات انجام گیرد.

 

جمع بندی:پایانی
 

همان طور که  در مطلب بالا مطالعه فرمودید ترابرد به ایرانسل از مزایای بسیار برخودار می باشید؟؟

 

  پس شما مشترکان اپراتورهای دیگر بدون هیچ تغییری در شماره تلفن همراه خود، می توانید ایرانسلی شوید و از قیمت‌های مقرون به صرفه، اینترنت پرسرعت، کیفیت بالا در آنتن‌دهی، تنوع خدمات و محصولات و پوشش‌دهی گسترده لذت ببرید.