اینستاگرام روز گذشته از قابلیت جدید خود برای قرار دادن هشتک موقعیت جغرافیایی بر روی عکس ها و ویدیو های استوری کاربران رو نمایی کرد. با استفاده از این هشتک اینستاگرام به صورت خودکار موقعیت جغرافیایی فرد را تشخیص می دهد و به صورت هشتک بر روی عکس یا ویدیو قرار می دهد.

به گزارش کلیک، دو ماه پیش اسنپ چت از قابلیت جستجو در استوری ها رو نمایی کرد و اینستاگرام نیز در روز گذشته برای کاربران خود امکان قرار دادن هشتک موقعیت جغرافیایی بر روی تصاویر و عکس های استوری را ارائه کرد. در واقع با استفاده از این قابلیت پلت فرم به اشتراک گذاری عکس اینستاگرام به صورت خودکار موقعیت جغرافیایی کاربر را تشخیص می دهد و به صورت هشتک بر روی عکس های کاربران قرار می دهد. این قابلیت جدید در اینستاگرام شبیه همان امکان جستجوی موقعیت در اسنپ چت است.

پیش از این نیز قابلیت جستجو در عکس ها و ویدیو ها ر اینستاگرام برای کاربران ارائه شده بود اما این ویژگی جدید که روز گذشته از آن رو نمایی شد به کاربران امکان قرار دادن هشتک موقعیت جغرافیایی بر روی عکس ها و ویدیو های به اشتراک گذاشته شده در استوری را می دهد. این قابلیت جدید در صورتی فعال می شود که کاربر در یک موقعیت جغرافیایی نزدیک به موقعیت جغرافیایی سایر کاربرانی باشد که در حال انتشار و بر چسب گذاری موقعیت جغرافیایی بر روی تصاویر خود هستند. مثلاً فرض کنید کاربری در اصفهان باشد با استفاده از این قابلیت تمامی عکس های کاربرانی که مشغول به اشتراک  عکس هایی با برچسب موقعیت اصفهان هستند برای کاربر ساکن در اصفهان نمایش داده می شود. همچنین هشتک هایی که بر روی استوری کاربران قرار می گیرند در نتایج جستجوی کاربران در اینستاگرام نمایش داده می شود.

1-1-416x740

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید یک حلقه استوری جدید برای کاربر نمایش داده می شود که با استفاده از آن کاربر می تواند ببیند که افراد در نزدیکی او چه استوری هایی را منتشر می کنند. در واقع این استوری ها همان استوری هایی است که کاربران بر روی آن ها از برچسب موقعیت استفاده می کنند.

همان طور که گفته شد در این قابلیت جدی تنها استوری های به نمایش در می آیند که کاربران بر روی آن ها از برچسب موقعیت جغرافیای و هشتک آن استفاده کرده باشند. علاوه بر این کاربر نیز می توان استوری های خود را در این گروه قرار دهد به شرطی که بر روی آن ها از هشتک و یا برچسب موقعیت جغرافیایی استفاده نماید.

3-416x740

 

اما برخی کاربران تمایلی به نمایش عمومی استوری خود ندارند برای همین اینستاگرام در این قابلیت جدید امکان غیر فعال کردن به نمایش عمومی گذاشتن استوری را برای کاربران ارائه داده است. برای غیر فعال کردن قابلیت هشتک موقعیت جغرافیایی تنها کافی است کاربر بر روی علامت ضربدر که در لیست نمایش استوری قرار داده شده است کلیک کند. با این کار کاربر می تواند از بر چسب ها و هشتک موقعیت جغرافیایی بر روی استوری خود استفاده نماید بدون اینکه آن را به صورت عمومی با سایریان به اشتارک بگذارد.

4-416x740

 

بر اساس اعلام اینستاگرام، قابلیت هشتک موقعیت جغرافیایی بر روی نسخه جدید اینستاگرام یعنی نسخه ۱۰٫۲۲ در اختیار کاربران قرار گرفته است و کاربران هر دو سیستم عامل اندروید و iOS می توانند به این نسخه از اپلیکیشن شبکه اجتماعی اینستاگرام دسترسی داشته باشند. قرار است این قابلیت جدید ظرف چند هفته آینده به صورت کامل در اختیار همه کاربران قرار گیرد.

البته اینستاگرام اعلام کرده است قابلیت های جدیدتری در راه است و کاربران می بایست خود را برای این تغییرات جدی آماده کنند.