ch-760x400

مرورگر کروم امروزه به انتخاب اول اکثر کاربران اینترنت، از کاربران تلفن همراه گرفته تا پشت میز نشین های کامپیوتر دوست تبدیل شده است. مرورگری دائما در حال رشد و توسعه که حالا خبر وجود دو ویژگی جدید جالب در به روز رسانی تازه آن به گوش می رسد.

 به تازگی پنجاه و هشتمین نسخه از مرورگر قدرتمند کروم شرکت گوگل برای دستگاه های اندرویدی منتشر شده است. به روز رسانی ای که در گوگل پلی برای دریافت قرار می گیرد و مهمترین بهبود های آن به برخی تغییرات ظاهری، بخش تاریخچه مرورگر و سیستم پرکردن خودکار فرمها مربوط می شود.

حتما تا به حال با یکی از اپلیکیشن های تحت وب برخورد کرده اید. حال کروم با نسخه ۵۸ خود آمده تا تجربه بهتری از کار با این اپلیکیشن ها را داشته باشید. هنگام ورود به یک آدرس که یک اپلیکیشن تحت وب است، منو های بالا و پایین مرورگر و سیستم عامل پنهان می شوند تا بتوانید به صورت تمام صفحه، همچون یک نرم افزاری عادی با آن کار کنید. نقطه عطف ماجرا هنگامی است که اپلیکیشن تحت وب مورد نظر شما، یک بازی باشد!

launch-fullscreennn

در بخش تاریخچه نسخه های فعلی گوگل کروم، صرفا شاهد یک صفحه عادی حاوی یک سری لینکها و عنوانها هستید. اما حالا کروم تغییرات اختصاصی خودش را در این بخش دارد و همچنین دکمه حذف تاریخچه نیز به بخش بالاتری منتقل شده است.

و در نهایت، بخش پر کردن خودکار فرمها نیز دستخوش تغییر شده است. قابلیت Autofill در پنل تنظیمات حالا به Autofill and Payments تغییر نام داده است. این جدا سازی باعث می شود بتوانید رمزها یا عبارات مختلف را به صورت جداگانه از اطلاعات بانکی و پرداختی تعریف کنید تا در حین پر کردن فرمها در سایت های مختلف، مخلوط شدن این اطلاعات شما را به دردسر نیندازند.

کروم در نسخه ۵۸ است و ممکن است همین حالا یا اندکی بعد توانایی دریافت آن در تلفن همراه اندرویدی تان را داشته باشید؛ نظرتان را راجع به کروم و ویژگی های ذکر شده با ما در میان بگذارید.