1010

ویندوز ۱۰ بر اساس آمار و اطلاعاتی که مایکروسافت منتشر کرده به تدریج به محبوب ترین سیستم عامل این شرکت تبدیل می شود. امکانات متعدد و بهینه سازی های زیرساختی و ظاهری صورت گرفته در این نسخه از پر استفاده ترین سیستم عامل رایانه ها در جهان جزو مواردی هستند که به محبوبیت آن کمک می کنند. با این حال مایکروسافت قصد دارد در بازه زمانی مشخصی در مسیر تکامیل ویندوز ۱۰ حرکت کند و تمامی نقاط ضعف ظاهری و کارکردی آن را برطرف نماید.

اخیرا تصاویری منتشد شده که نشان دهنده ایجاد تغییرات گسترده ظاهری در نسخه بعدی ویندوز ۱۰ می باشند. بر اساس اطلاعاتی که MSPower User منتشر کرده، مایکروسافت قصد دارد رابط کاربری گرافیکی جدیدی با نام Project Neon را در بروزرسانی های بعدی ویندوز در اختیار کاربرانش قرار دهد. همچنین کامپوننت جدیدی با نام Acrylic نیز به ویندوز ۱۰ اضافه خواهد شد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد نرم افزارهای یونیورسال خود را برای ظاهر جدید ویندوز بهینه کنند. به گفته این منبع، Project Neon تمرکز ویژه ای بر قابلیت های سه بعدی ارائه شده در ویندوز و همچنین به کارگیری از هولولنز خواهد داشت و عناصر گرافیکی به گونه ای در آن طراحی می شوند تا علاوه بر ایجاد یکپارچگی ظاهری بین نسخه های دسکتاپ، تبلت و موبایل، نسخه اختصاصی ویندوز ۱۰ برای هدست های واقعیت افزوده این کمپانی را نیز شامل شوند.

1011

1012

به گزارش Verge، مایکروسافت در ماه می آینده نسخه اختصاصی توسعه دهندگان از ویندوز ۱۰ جدید را منتشر خواهد کرد که تنها یک ماه پس از عرضه بروزرسانی Creator Update این شرکت انجام می شود. آپدیت جامع بعدی مایکروسافت برای به کار گیری از عناصر جدید گرافیکی پروژه Neon و پشتیبانی از چیپست های ARM نیز در ادامه سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد.