شرکت  Global Aiptek Corp (GAC) زیرمجموعه شرکت Aiptek International است که از سال ۱۹۹۷ به عنوان پیشرو در تکنولوژی تصویربرداری دیجیتال و صوتی و تصویری بی سیم شروع به فعالیت کرده است.

GAC  نیز در اکتبر سال ۲۰۱۵ با تمرکز روی پروژکتورهای کوچک و استفاده از تکنولوژیهای شرکت Aiptek International  ایجاد و موفق شد که مدیریت و مالکیت بزرگ‌ترین زیرمجموعه شرکت Aiptek را در کشور آلمان به دست گیرد تا بتواند به طور موثری بازارهای اروپا و خاورمیانه را پشتیبانی کند.

 

 

همچنین این شرکت در مارس ۲۰۱۶، شعبه آمریکای خود را در شهر شیکاگو تاسیس کرد تا بتواند بازارهای آمریکا و آمریکای شمالی را نیز پوشش دهد.

فرانک شو مدیرعامل شرکت اپتک در نشست خبری با معرفی ماموریتهای شرکت GAC به عنوان شرکت پیشرو در بازار پیکو پروژکتورهای کوچک، ارائه  محصولات نوآورانه را یکی از اهداف این شرکت برشمرد.

 

 

وی گفت: ایجاد تجربه بصری و شنیداری که می تواند حس توانمند سازی، الهام بخش و سرگرم کننده به زندگی مشتریان بدهد از دیگر اهداف مدنظر ما است. درهمین حال قصد داریم تضمین کنیم که تجربه عالی در کیفیت ساخت، قابلیت حمل و عملکرد بالا را در همه محصولات، به مشتریانمان ارائه خواهیم داد.   به عقیده وی پتانسیل رشد پروژکتورهای شخصی بمانند رشد نوت بوک در سال ۱۹۹۶ می باشد.

 

 

در این نشست که با حضور اصحاب رسانه و چندی از توزیع کنندگان اپتک،  برگزارشد، ۴ محصول از پروژکتورهای جیبی و قابل حمل این برند شامل MobileCinema i60، iBeamBlock، MobileCinema i70 و P800 معرفی و رونمایی شد.

پروژکتور MobileCinema i60 مخصوص گوشی های آیفون ۶ و ۶S است که می تواند تصاویر و فیلم ها را به اندازه ۶۰ اینچ پخش کند. این پروژکتور می تواند در جلسات و مسافرتها، تصاویر، فیلم ها، گزارشات و اسناد را روی یک دیوار سفید پخش کند.

 

 

با استفاده از این پروژکتور، با برخورداری از تکنولوژِی DLP نیازی به هیچ برنامه ای برای پخش نبوده و تصاویر بطور مستقیم با لومنس ۷۰ ، با کیفیت VGA  و کنتراست ۱:۱۰۰۰ پخش می شوند.

در این محصول، عمر لامپ ۲۰ هزار ساعت است. همچنین این دستگاه نه تنها یک پروژکتور کوچک است بلکه پاور بانک با ظرفیت ۳۰۰۰ میلی آمپر نیز است.

 

 

این دستگاه با کمک کابل HDMI مخصوص انواع گوشیهای آیفون و تبلت های آیپد، با این دستگاهها نیز سازگاری دارد و قیمت آن در بازار جهانی ۲۷۹ دلار خواهد بود.

محصول دوم کمپانی GAC پروژکتور iBeamBlock با قابلیت مدولار و انعطاف پذیری سه کاره است که علاوه بر کارایی پروژکتور، می تواند به عنوان تبلت و پاور بانک عمل کند.

 

 

اجزای این دستگاه همانند لگو و بصورت آهن ربایی بهم می چسبند و نه تنها می توانند مجزا عملکرد خودشان را داشته باشند، بلکه تشکیل یک دستگاه کامل را دهند. تبلت موجود در این دستگاه دارای  سیستم عامل ویندوز ۱۰ می باشد.

پروژکتور MobileCinema i70 محصول سوم این کمپانی است که پروژکتوری قابل حمل بی سیم با لومنس ۷۰ و تکنولوژی DLP است که دارای پاور بانک داخلی بوده و ۱۳۵ گرم وزن دارد.

 

 

این مدل برای پخش محتوای گوشی های موبایل و نوت بوکها به صورت وای فای و یا با استفاده از کابل HDMI مناسب بوده و قیمت آن در بازارهای جهانی ۳۲۹ یورو اعلام شده است.

پروژکتور MobileCinema i60 مخصوص گوشی های آیفون ۶ و ۶S است که می تواند تصاویر و فیلم ها را به اندازه ۶۰ اینچ پخش کند. این پروژکتور می تواند در جلسات و مسافرتها، تصاویر، فیلم ها، گزارشات و اسناد را روی یک دیوار سفید پخش کند.

با استفاده از این پروژکتور، تمامی اطلاعات داخل آیفون شما به اندازه ۱۵۰ سانتی متر و یا ۶۰ اینچ پخش می شوند و با برخورداری از تکنولوژِی DLP نیازی به هیچ برنامه ای برای پخش نبوده و تصاویر بطور مستقیم با لومنس ۷۰ ، با کیفیت VGA  و کنتراست ۱:۱۰۰۰ پخش می شوند.

همچنین کمپانی اپتک با تولید جدیدترین محصول خود با نام P800 به عنوان نسل بعدی پروژکتورهای کوچک، توانسته است کماکان پیشرو در دنیای این محصولات باشد.

 

 

این محصول یکی از افتخارات این شرکت به جهت ارائه تجربه ای برتر به کاربران خانگی و تجاری محسوب می شود؛ به نحوی که طراحی منحصر به فرد، تبلت ۵ اینچی روی این دستگاه با بدنه آلومینیومی آن، چیدمان ۸ اسپیکر به صورت ۳۶۰ درجه با کیفیت پخش بالا، قابلیت پخش با اندازه ۱۲۰ اینچ با وضوح  تصویر ۸۰۰ در ۱۲۸۰ پیکسل و باطری ۳۶ هزار میلی آمپر آن، قابلیتهای منحصر بفردی هستند که نظیر آن در هیچ جای دنیا دیده نمی شود.

قیمت این پروژکتور نیز ۹۹۹ دلار خواهد بود.

سینمای جیبی PocketCinema A100W که می تواند تصاویر و فیلم ها را به اندازه ۱۲۰  اینچ پخش کند نیز رونمایی شد. با برخورداری از تکنولوژیِ , DLP و Miracast نیازی به هیچ برنامه ای برای پخش نبوده و تصاویر بطور بی سیم  با لومنس ۱۲۰ ، با کیفیت WVGA  و کنتراست ۱:۱۰۰۰ پخش می شوند.
 

 

بزودی تمامی این محصولات با گارانتی GAC ایران در دسترس مصرف کنندگان ایرانی قرار خواهد گرفت.