سامسونگ همانطور که از قبل وعده داده بود، بالاخره عرضه دوربین Gear 360 را در کره جنوبی آغاز کرد. البته هنوز خبری از زمان بندی عرضه جهانی این محصول نیست اما همین که عرضه آن در کره جنوبی آغاز شده هم باعث دلگرمی علاقمندان به خرید این دوربین است. سامسونگ همراه با این دوربین، اپلیکیشن موبایلی را نیز عرضه کرده و در یک ویدیو آموزشی نحوه کار با آن را هم توضیح داده است.
در حالی که هدست واقعیت مجازی Gear VR از مدتی پیش در اختیار مشتریان قرار گرفته، اما سامسونگ تا پیش از معرفی دوربین Gear 360 هنوز به طور کامل وارد دنیای تصاویر و ویدیوهای ۳۶۰ درجه نشده بود. اگرچه این شرکت پیش از این نیز تلاش هایی را برای ورود جدی به این عرصه انجام داده بود، اما به هر حال خوشحالیم که نظر خود را عوض کرد و با محصولی کاربرپسندتر و قابل حمل وارد این عرصه شد.
دوربین Gear 360 از دو لنز عریض که پشت به پشت یکدیگر درون یک بدنه کروی شکل قرار گرفته اند تشکیل شده است و در زیر آن نیز سه پایه قرار دارد. ایجاد تغییر در تنظیمات این دوربین ساده است، به نحوی که با فشردن یک دکمه می توان بین حالات مختلف سوییچ کرد. از جمله این حالات می توان به time lapse، Video looping، ضبط ویدیو و یا عکاسی اشاره کرد. همه این کارها تنها با فشردن یک دکمه آغاز می شود.
اما بسیاری دیگر از قابلیت های این دوربین از طریق اپلیکیشن موبایل آن انجام می شود. با استفاده از این اپلیکیشن می توان تمام تنظیمات دوربین را شخصی سازی کرد، وضعیت دوربین را تحت نظر داشت و محتوای تهیه شده با دوربین را به طور مستقیم در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت. البته شایان ذکر است که این اپلیکیشن صرفأ روی گوشی های سامسونگ سری گلکسی اس ۷، گلکسی اس ۷ اج، نوت ۵، گلکسی اس ۶ اج پلاس، گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج نصب می شود.
اوج کارایی این دوربین را می توان با استفاده همزمان از هدست Gear VR تجربه کرد، به نحوی که گویی درست در میان صحنه قرار دارید.
این دوربین در کره جنوبی با قیمت ۳۵۰ دلار آمریکا عرضه می شود و می توان امیدوار بود که ارزش آن به تدریج کاهش یابد. این در حالی است که رقیب اصلی این دوربین، یعنی دوربین ال جی ۳۶۰ CAM با نصف قیمت Gear 360 به فروش می رسد.