در گذشته، زمانی که حافظه‌ های SSD طرفداران زیادی نداشتند، آن‌ها با یک فضای بسیار کم و قیمت فوق العاده زیادی عرضه می‌شدند. در حال حاضر با اینکه هنوز قیمت یک SSD نسبت به HDD بالاتر است، اما مقرون به صرفه‌تر بوده  و دارای ظرفیت بیشتری نیز شده اند؛ ظرفیتی مانند ۱۳ ترابایت. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

بنابراین اگر از طرفداران SSD بوده و نیاز به فضای زیادی برای ذخیره سازی دارید کمپانی به نام Fixstars محصولی مناسب با نیازهای شما ساخته است. محصول جدید این کمپانی که به عنوان بزرگترین حافظه‌ی SSD جهان شناخته می‌شود در دو مدل ۱۰ و ۱۳ ترابایتی عرضه شده است. جالب است بدانید که این حافظه تنها ۲.۵ اینچ ضخامت دارد. بنابراین به راحتی می‌توان این حافظه را درون کیس کامپیوتر جای داد.

اگر نام Fixstars برای شما آشنا به نظر می‌رسد به این دلیل است که در سال ۲۰۱۵ این کمپانی اولین SSD با ظرفیت ۶ ترابایت در جهان را عرضه کرد. با این حساب باید بگوییم که توانسته در سال ۲۰۱۶ نیز یک اولین در جهان دیگر را ثبت کند. هر دو مدل ۱۰ و ۱۳ ترابایتی دارای سرعت ۵۴۰ مگابایت بر ثانیه برای خواندن اطلاعات و ۵۲۰ مگابایت بر ثانیه برای نوشتن اطلاعات هستند.

همچنین یک سیستم کنترل دما در SSD به صورت درون ساختی قرار داده شده تا گرمای ایجاد شده در حافظه را کنترل کند و مانع رسیدن هر گونه آسیبی به درایوها گردد. البته باید در نظر داشته باشید که این حافظه قیمت نسبتا بالایی نیز دارد. آنطور که کمپانی اعلام کرده مدل ۱۳ ترابایتی این حافظه ۱۳,۰۰۰ دلار قیمت دارد و قرار است از اواخر ماه آینده‌ی میلادی عرضه شود.