با عرضه آیفون ۶ اس به بازار بسیاری از صاحب نظران و کارشناسان در مورد ویژگی‌های آن بحث و تبادل نظر می‌کنند.

به گزارش ایتنا از فارس، بررسی‌ها نشان می‌دهد آیفون ۶ اس سریع‌ترین آیفونی است که تا به حال عرضه شده و علت این مساله استفاده از پردازنده‌های جدیدتر A9X در این تلفن همراه است.

ارتقای پردازنده باعث افزایش سرعت مرورگر سافاری هم شده و به عنوان مثال اجرای ویدئوهای اچ.دی بر روی یوتیوب با کیفیت و سرعت خوبی انجام می‌شود.

در آیفون جدید از همان SSD (solid state drive) controller قدیمی نصب شده در مک‌بوک استفاده شده که در مورد محل و زمان ذخیره داده‌ها تصمیم‌گیری می‌کند.

نکته جالب دیگر اینکه GPU آیفون ۶ اس قوی‌تر از نمونه مشابه در آیپد ایر موسوم به GXA6850 است و همین عملکرد بهتر مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد سیستم لمس اثر انگشت آیفون ۶ اس با اندکی تاخیر عمل می‌کند و از این نظر هم شرایط مشابه با آیفون ۶ است.

مهم‌ترین نقطه قوت مشهود آیفون ۶ اس بهبود نمایشگر است. سامسونگ قبلا با عرضه نمایشگرهای ۵۷۷ پیکسل در هر اینچ از نوع HD super-AMOLED در گوشی گالکسی اس ۶ مورد توجه قرار گرفته بود. اما تصاویر آیفون ۶ اس هم وضوح و شفافیت بیشتری پیدا کرده و درخشان‌تر شده است.

کارشناسان از عملکرد دوربین ۱۲ مگاپیکسلی آیفون ۶ اس که ویدیوهای ۴K تهیه می‌کند هم راضی هستند و آن را بهتر از دوربین ۸ مگاپیکسلی فعلی آیفون ۶ اس می‌دانند.