پس‌ از مدت‌ها انتظار و انتشار شایعات فراوان، شرکت سامسونگ سرانجام گوشی هوشمند خود مجهز به نمایشگر منحنی را به صورت رسمی معرفی که البته بخش منحنی این گوشی بسیار کوچک بود.

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، این گوشی هوشمند Galaxy Round نام دارد و شرکت ساسمونگ برای آن نمایشگر لمسی ۴.۷ اینچی با کیفیت Full HD Super AMOLED در نظر گرفته است و بدنه گوشی هم با ضخامت کمتر از ۸ میلیمتر ساخته شده است و تنها ۱۵۴ گرم وزن دارد.

این گوشی هم‌اکنون فقط در کشور کره جنوبی فروخته می‌شود و جزییات نهایی قیمت آن هنوز مشخص نشده است. مراجعه به بخش پشتی گوشی نیز نشان می‌دهد که برای این محصول قابلیت پشتیبانی از خدمات شبکه مخابراتی LTE-A در نظر گرفته شده است.

اما آنچه که سامسونگ هنوز در مورد آن توضیح نداده، مزایای استفاده از نمایشگر منحنی در این گوشی هوشمند است که آن را از تمامی محصولات مشابه در بازار جهانی متمایز می‌کند.

در وبلاگ رسمی سامسونگ قابلیت جدیدی برای این گوشی هوشمند معرفی شده است که Roll Effect نام دارد. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد که پس از لمس لبه منحنی نمایشگر و حرکت انگشت خود به پایین، نمایشگر خود را از حالت آماده‌باش(Standby) به حالت فعال ببرند.