گویا اپل نقشه‌های بزرگی برای آیپد مینی دارد و به خوبی می‌داند که برای جا نماندن عرضه از تقاضا، باید بزرگ‌تر از گذشته فکر کرد. شما با مشکلات آیفون ۵ آشنا هستید، اینها مشکلات سمت تقاضا هستند. اما در سمت عرضه، آیفون ۵ اپل دچار مشکل جا ماندن تولید از تقاضا شد که این، خود را در کاهش میزان فروش آیفون ۵ نسبت به پیش‌بینی‌ها (پیش فروش ۵ میلیونی در مقابل پیش‌بینی فروش بین ۶ تا ۸میلیون) و کاهش کیفیت به خاطر عجله در تولید نشان داد و باعث کاهش ارزش سهام کمپانی هم شد.اما اپل نمی‌خواهد این مشکل تکرار شود و در همین راستا، قطعه‌سازان آسیایی می‌گویند که سفارش‌های ساخت ۱۰ میلیون آیپد مینی برای سه ماه آخر ۲۰۱۲ را دریافت کرده‌اند، منبع این خبر افرادی از زنجیره تولید هستند که آن را با وال استریت ژورنال در میان گذاشته‌اند. این هدف تولیدی، تقریباً دو برابر سفارش‌های آمازون برای تولید کیندل فایر -در مدت مشابه- است.

مسئله اینجا است که پیش‌تر گزارش‌هایی داشتیم مبنی بر سخت بودن تولید آیپد مینی برای سازندگان زیرا طراحی داخلی پیچیدهٔ آن، شرایط چالش بر انگیزی را برای شرکای سخت‌افزاری اپل به وجود آورده بود. اما به نظر می‌رسد آنها بر این دشواری‌ها چیره شده‌اند.

با این حال انتظار می‌رود فروش آیپد مینی تا آخر ۲۰۱۲ به رقم ۵ تا ۷ میلیون برسد و این یعنی اپل هدف تولیدی خود را چنان بالا در نظر گرفته که هیچ مشکلی در سمت عرضه به وجود نیاید.

منبع : مجله رپرو