آیین نامه جدید رتبه بندی و احراز صلاحیت شرکت های انفورماتیکی با آخرین اصلاحات و الحاقات در ۱۴ ماده و ۱۵ تبصره از اول تیرماه به اجرا در می آید.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی انفورماتیک، این آیین‌نامه که با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و شورای عالی انفورماتیک تدوین شده است، به موجب مصوبه ۱۶اسفندماه سال ۹۰هیات وزیران و مصوبات شورای عالی انفورماتیک کشور از تیرماه امسال اجرایی خواهد شد.

این دستورالعمل و آیین‌نامه جدید به منظور اعمال تاثیر عامل رضایت مشتری در امتیاز و رتبه‌بندی شرکت‌های انفورماتیکی تهیه شده است.

به همین دلیل پیرو توافق به‌عمل‌آمده با دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک، انجام بخشی از عملیات رتبه‌بندی به موازات آن شورا به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نیز واگذار خواهد شد.

پیش از اصلاح این آیین‌نامه، ۱۳ رشته انفورماتیک در حوزه‌های مختلف سخت‌افزار، نرم‌افزار، مخابرات و تجهیزات شبکه وجود داشت که با پیشنهادات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، دو رشته کاری جدید با نام‌های امنیت اطلاعات و اتوماسیون صنعتی ‌به این فهرست اضافه شده است تا خلاءهای موجود برای شرکت‌های این حوزه شناسایی شود.

همچنین در خصوص شرایط رتبه‌بندی شرکت‌ها، علاوه بر دو فاکتور میزان درآمد و حجم نیروی انسانی، عامل رضایت از مشتری نیز برخلاف گذشته در تعیین رتبه‌بندی شرکت‌ها وارد شده است.