شهرداری مشهد به طور رسمی به سازمان‌های ذی‌ربط اعلام کرده است که ششمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و شهر الکترونیک مشهد “اله‌سیت”، مهرماه برگزار نمی‌شود و زمان برگزاری آن در ماه‌های آینده نیز هنوز مشخص نیست.

فناوران– خاکباز، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی گفت: از آنجا که اله‌سیت توسط شهرداری برگزار می‌شود و در حال حاضر شهردار مشهد در حال تغییر است و هنوز مشخص نیست که چه کسی شهردار می‌شود، چندی پیش اعلام کرده‌اند که مهرماه این نمایشگاه برگزار نخواهد شد.
وی افزود: هرچند مسوولان شهرداری مشهد می‌گویند اله‌سیت ششم را زمستان برگزار خواهند کرد اما بعید می‌دانم که امسال این نمایشگاه برگزار شود، زیرا شهرداری مشکل مالی دارد و نمی‌تواند در این زمینه برنامه‌ریزی لازم را انجام دهد.
وی با بیان اینکه ما از برگزاری هم‌زمان نمایشگاه کامکس و اله‌سیت استقبال می‌کنیم، گفت: هم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خراسان و هم شهرداری با برگزاری هم‌زمان این دو نمایشگاه در کنار هم موافقند اما شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی مشهد نمی‌خواهد یک نمایشگاه را از تقویم نمایشگاهی خود پاک کند.
وی همچنین گفت: طرح برگزاری هم‌زمان این دو نمایشگاه از دو سال پیش مطرح است ولی با آن موافقت نمی‌شود. این در حالی است که برای شرکت‌ها برگزاری این دو نمایشگاه در کنار هم بهتر است.
وی با اشاره به اینکه ساختار نمایشگاه اله‌سیت بر پایه شهر الکترونیک پایه‌گذاری شده است، گفت: اکثر شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه نرم‌افزاری هستند و برگزار نشدن آن این شرکت‌ها را با مشکل مواجه می‌کند.
وی افزود: از یک ماه پیش زمزمه‌های برگزار نشدن اله‌سیت به گوش می‌رسید به همین دلیل کارهای اولیه نمایشگاه را به آهستگی انجام دادیم. اما قطعا نمی‌دانستیم که نمایشگاه برگزار می‌شود یا نه. وی با انتقاد از شهرداری مشهد گفت: شهرداری باید زودتر اعلام می‌کرد که می‌خواهد نمایشگاه را برگزار نکند. حالا که تا حدودی برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته و زمان کمی تا برگزاری نمایشگاه داریم این خبر را به طور رسمی اعلام کرده‌اند.
وی با بیان اینکه در نظام صنفی رایانه‌ای خراسان کمیسیونی برای برگزاری نمایشگاه‌ها تشکیل شده است، گفت: این کمیسیون به مسایل مربوط به نمایشگاه‌ها مانند اله‌سیت و کامکس رسیدگی می‌کند.
وی همچنین با مناسب ندانستن زمان برگزاری نمایشگاه کامکس گفت: زمان برگزاری نمایشگاه کامکس مصادف با تعطیلی‌های ۲۲ بهمن است به همین دلیل حضور دولتی‌ها در این نمایشگاه کمرنگ است.
خاکباز افزود: در جلسه هیات مدیره مصوب شد تا کارگروهی روی هرچه بهتر برگزار شدن نمایشگاه کامکس کار کند.

zp8497586rq