مایکروسافت در نظر دارد سال آینده عینک هوشمندی را وارد بازار کند که قادر است به اینترنت متصل شود.

“برایان وایت”(Brian White) یکی از تحلیلگران سرشناس فناوری در جمع گروهی از سرمایه‌گذاران اعلام کرد که مایکروسافت در نظر دارد سال آینده عینک هوشمندی را وارد بازار کند که قادر است به اینترنت متصل شود.

به گزارش فارس به نقل از اپل ‌اینسایدر، اگر این خبر درست باشد شرکت مایکروسافت به صورت رو در رو وارد رقابت با عینک هوشمند گوگل موسوم به Glass خواهد شد.

لازم به ذکر است عینک هوشمند Glass گوگل که هم‌اکنون مراحل تکمیلی و توسعه خود را پشت‌سر می گذارد، از هم‌اکنون محبوبیت فراوانی کسب کرده است و کاربران برای در اختیار گرفتن آن بسیار ابزار تمایل کرده‌اند.

وایت بر این باور است که عینک Glass گوگل به عنوان محصول اصلی در زمینه محصولات الکترونیکی پوشیدنی وارد بازار خواهد شد و بزرگترین شرکت‌های فناوری نیز با آن رقابت خواهند کرد.

از جمله این شرکت‌های بزرگ که احتمالا وارد عرصه رقابت در این زمینه می‌شود می‌توان به اپل اشاره کرد که شایعه شده است هم‌اکنون در حال تولید یک فناوری پوشیدنی موسوم به iWatch که در اصل می‌توان آن را یک ساعت هوشمند دانست.

این تحلیلگر همچنین ادعا کرد که شرکت اپل قصد دارد اواخر سال جاری میلادی گیرنده تلویزیونی متفاوتی وارد بازار کند که دستگاه کنترلی آن به مچ دست بسته می‌شود و اپل آن را iRing نام‌گذاری کرده است. او گفت که با این دستگاه کاربران می‌توانند از حرکت دستان خود برای کنترل آسان تلویزیون استفاده کنند.

گفته می‌شود که وایت این اطلاعات را در جریان گفت‌وگو با کارمندان شرکت‌های تامین کننده قطعات مورد نیاز اپل در جریان تور آسیایی خود به‌دست آورده است

zp8497586rq