فرم درخواست تماس

ضمن تشکر از بازدید شما از سایت این شرکت لطفا فرم ذیل را تکمیل فرمایید .کارشناسان شرکت در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

pill steroids

۲۲۰ موسسه دانش بنیان در پارک علم و فناوری خراسان فعالیت می کنند

این مطلب در تاریخ ۱۸/ ۰۹ /۹۳ ارسال شده است | 746 بازدید

رییس پارک علم و فناوری خراسان از فعالیت 220 موسسه فناور و دانش بنیان در این پارک خبر داد.

دکتر ‘سیدحسن علم الهدایی’ روز دوشنبه در جریان دیدار سفیر ویتنام در جمهوری اسلامی ایران از پارک علم و فناوری خراسان در مشهد گفت: این موسسات توانسته اند خدمات فناورانه، علمی و محصولات خوبی را حتی برای نخستین بار در دنیا ارائه دهند.

وی افزود: در سطح ایران بیش از 30 پارک علم و فناوری وجود دارد و پارک علم و فناوری خراسان یکی از بزرگترین پارکها در منطقه شرق کشور است.

رییس پارک علم و فناوری خراسان گفت: در چارچوب فعالیتهای این پارک در عرصه های مختلف خدمات مهندسی، تجهیزات پزشکی، خدمات کشاورزی، انرژی، نفت، گاز و آب فعالیتهای فناورانه و نوآوریهای خوبی ارائه می شود.

وی افزود: پروژه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات(ICT) استان نیز توسط پارک علم و فناوری خراسان در حال انجام است.

دکتر علم الهدایی گفت: در راه اندازی پارک علم و فناوری خراسان یک مدل بین المللی پیش گرفته اما سعی شده که این مدل بومی سازی شود.

سفیر ویتنام در جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: ویتنام به نسبت ایران مقام پائین تری در رشد تولید علم دارد و ما باید از جمهوری اسلامی به خصوص در زمینه بومی سازی علوم بیشتر بیاموزیم.

‘انگوین هونگ تانگ’ افزود: کشور ویتنام در علوم و صنایع کلیدی به خصوص علوم پایه مثل فیزیک، علوم ریاضی و صنایع پزشکی قوی است اما در کاربردی نمودن این علوم کمتر موفق بوده است.

وی گفت: وظیفه من ارائه دستاوردهای ایران به گروه ویتنامی است و این تیم در آینده ای نزدیک به ایران خواهد آمد و به شکل ریزتر و کاملتری با دستاوردهای علمی جمهوری اسلامی آشنا خواهد شد.

سفیر ویتنام در ایران همچنین از بخشهای مختلف پارک علم و فناوری خراسان دیدن کرد.

پارک علم و فناوری خراسان وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در چارچوب تحقق آرمان توسعه علمی کشور در عرصه های ملی و بین المللی فعالیت می کند.

رسالت راهبردی این پارک که در سال 1381 آغاز به کار کرده افزایش ثروت در جامعه از طریق تشویق و ارتقا فرهنگ نوآوری و افزایش قدرت رقابت در میان شرکتها و موسساتی است که بر پایه علم و دانش در محیط پارک فعالیت می کنند.

این پارک انواع خدمات، فضاهای کاری و زیرساختهای مناسب را به موسسات مستقر ارائه می کند.